FbK - Stadion Nový Bor

Vítejte na stránkách novoborských florbalistů

Novinky

Výroční zpráva

Výroční zpráva sezóny 2006 - 2007

  V uplynulém víkendu ukončili starší žáci a muži florbalovou sezónu 2005 – 2006. Mládež při startu v soutěži získávala řadu nových herních zkušeností, které jim budou pomůckou na nadcházející ročník kde se na delší období usadí v 1.dorostenecké lize.
  Jsme nuceni se po sjednocení nových florbalových regionů k tomuto kroku také přiklonit, jelikož máme v oddíle více hráčů ročníku 91,92, kteří již nemohou nastupovat v kategorii starších žáků.
  Rozhodnutí je dnes velmi těžké, hráči budou vstupovat za tři sezóny své činnosti již do třetí soutěže jako nováčci. Pro nedostatek hráčů není jiné schůdné cesty, aby se všichni naši mladí hráči mohli zapojit do hry a vytvořili tak kompaktní úspěšný tým. Toto rozhodnutí je velmi čerstvé, my se ještě musíme do valné hromady regionu sejít s rodiči hráčů, prodiskutovat nastalou situaci a pak pevně rozhodnout o dalších společných krocích. Za nesplnění jen jednoho bodu v propozicích soutěže přistupuje florbalová asociace v mládežnických soutěžích k velmi tvrdým sankcím, které by v případě neúčasti byly pro tým neúnosné.
  Starší žáci se v soutěži především orientovali na herní styl, počáteční velké nedostatky jim komplikovala souhra útočných a obraných řad, postupně jsme při trénincích upustili od nacvičování souhry, začala se více procvičovat citlivost hráčů na kontakt s míčem a orientace v prostoru při hře, kde se více zaměřila práce na hru proti zkušeným, starším a mužským hráčům. Zde se ukázala postupná návaznost a kontinuita, která herně zvedla tyto hráče k pozdějším velmi dobrým výsledkům v samotné soutěži. Bohužel propad z počátku soutěže se již nepodařilo zvrátit a naši mladí ve své kategorii obsadili spodní místa v tabulce. Věříme, že hráči chtějí dále reprezentovat, jsme připraveni jim poskytnout dobré tréninkové zázemí a podpořit jejich herní píli.
  Muži se při startu jako nováčci vůbec ničeho nezalekli, na počátku se několik turnajů dlouho ucházeli o prvenství, myslím, že spousta soupeřů nás dostatečně podcenila a týmy s postupovými ambicemi se na nás museli posilnit ze svých lepších A týmů hrající vyšší soutěž. Rozhodující karty však rozdala nezodpovědnost outsiderů, několik jejich neúčastí na turnajích a následné jejich kontumace pak dovršili dílo a pořadí v tabulce jsme již neodvrátili. Konečné čtvrté místo ze sedmi účastníků je však potěšující. Náš mužský tým získal dobrou pověst i s třemi nejstaršími hráči v soutěži. Máme nejlepšího střelce branek a v první desítce kanadského bodování kralují dva hráči. Všem těmto mužům patří uznání za zvládnutí prvního premiérového ročníku.          
 
Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří obětovali svůj volný čas, věnovali se florbalovému sportu a pomáhali při výchově mladých hráčů. Dále pak trenérům, fanouškům a všem rodičům, kteří nám důvěřovali, podporovali florbalový sport a věřili v náš úspěch.
 
 
                       Tregner Petr předseda FbK – Stadion Nový Bor
Poslední komentáře
01.04.2015 21:49:08: www.oricosmetics.cz Oriflame registrace www.ori-cosmetics.cz Oriflame katalog www.krasa365.cz Orif...
12.05.2014 21:12:25: Kosmetika Oriflame levně - Oriflame se slevou 23%, registrace nových členů Registrace Oriflame zdar...
28.07.2013 11:17:10: Stále aktuální katalog oriflame. Každé 3 týdny nový katalog.
13.06.2012 15:57:38: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni penzijní připojištění